Coek Engineering startte in de jaren ’60 als fabrikant van silo’s voor bakkers en patissiers. 10 jaar later kwam daar ook de (petro)chemie bij met warmtewisselaars, reactoren en kolommen. Tel er nog eens 10 jaar bij en Coek Engineering specialiseert zich meer en meer in duurdere materialen als hastelloy, titanium, zirconium. Spreekt voor zich dat dit ook zorgt voor specifieke technische uitdagingen op vlak van design en fabricatie.
En dus blijft Coek Engineering investeren, zodat zij vanaf de jaren ’90 ook zeer grote apparaten kunnen produceren. Neem dat groot gerust letterlijk, het Geelse bedrijf kan vandaag apparaten produceren met een diameter tot 10m, een lengte tot 80m en een gewicht tot wel 1000 ton. Op z’n minst indrukwekkend te noemen. De voornaamste klanten van Coek Engineering situeren zich vooral in de chemische en petrochemische sector en in de mijnbouw.
Volautomatische bandzaagmachine
De recentste investering bracht Coek Engineering opnieuw bij De Tollenaere, een vol automatische Meba zaagmachine ter vervanging van hun bestaande Meba. Die laatste werd 25 jaar geleden eveneens aangekocht bij De Tollenaere en is nog steeds up & running. Over duurzaamheid gesproken. Waarom dan een andere? Wel, om het rendement te verhogen. Deze Meba kan namelijk ook links en rechts onder verstek zagen. Door deze investering en doorgedreven specialisatie kan Coek Engineering z’n positie als productiebedrijf op de Europese markt nog verstevigen.
Bekijk hier de videoreportage